Dobrodružství neprožije ten, kdo sedí doma... (James Joyce)

Kronika

Máte z nějaké výpravy nezapomenutelný zážitek? Podělte se o něj s návštěvníky Vlčích webů! Pošlete svému rádci svou vzpomínku a zaručujeme, že se zde určitě brzo objeví :o).

Veškeré fotografie z našich akcí najdete na https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/. Pokud máte z výprav taky nějaké obrázky, rádi je do alba přidáme.

 

Zahajovací výprava - Hranice na Moravě 28. - 30. 9. 2012

Tak jsme zdárně zahájili nový školní rok úspěšnou výpravou do Hranic na Moravě. Sice nám tři lidi na poslední chvíli onemocněli, ale i v menším počtu to bylo super! Viděli jsme nejhlubší propast ve střední Evropě, navštívili jsme Zbrašovské aragonitové jeskyně, zříceninu hradu Helfštýn a nakonec jsme se trochu vzdělali v městském muzeu. Fotky najdete jako obvykle na Rajčeti: 

https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/2012_-_28._-_30._9._-_Zahajovaci_vyprava_-_Hranice_na_Morave

Mikulášská besídka na klubovně 5. 12. 2011

Tradiční příchod Mikuláše a jeho družiny mezi naše děti. Některé byly hodné, jiné už méně... :O)

Fotky: https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/2011_mikulasska_besidka/

Vánoční výprava Olešnice 2. - 4. 12. 2011

Na "vánočku" jsme se letos vydali do Olešnice na Moravě. V pátek po příjezdu jsme si malovali vánoční prostírání technikou modrotisku. Druhý den jsme totiž šli na exkurzy do místní modrotiskové dílny, kde to bylo moc zajímavé. Nechali jsme jim tam naše výtvory, aby nám je obarvili na modro. Po obědě jsme se vydali i přes ošklivé počasí na krátkou vycházku do okolí, kde jsme našli jednu kešku a objevili lyžařský svah, který se právě zasněžoval. Tak jsme si užili i první letošní sníh! Pak už jsme pospíchali zpět do vesnice na divadelní představení v místním kulturním domě. Hráli pohádku Černobílé štěstí o vílách a čertech, která se nám moc líbila! Po večeři jsme si zahráli pár her - mafii a spacákovku a znovu se vydali ven. Hledali jsme nějaký pěkný "vánoční" stromeček v lese, abychom ho mohli ozdobit pro zvířátka - přinesli jsme jim jablíčka, mrkev a tvrdé pečivo. Kvůli úplné vánoční atmosféře jsme si zapálili svíčky a zazpívali několik koled. Na zpáteční cestě jsme soutěžili, kdo dojde nejdál se zapálenou svíčkou aniž bymu zhasla. Vyhrála Anička. V neděli dopoledne jsme si šli ještě užít trochu sněhu na svah a po obědě jsme jeli pomalu domů. Na zpáteční cestě jsme se ještě stavili v Rudce u Kunštátu, kde jsme navštívili jeskyni Blanických rytířů a rozhlednu. A v Kunštátu jsme zašli na čaj a zákusek - mňam :O)

Fotky naleznete na: https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/2011_Olesnice_Vanocni_vyprava/

Geocashingová výprava "Za šipkou vol. 2" 17. 11. 2011

Po loňské velmi úspěšné akci, kterou pro nás připravil pan Holub, jsme se rozhodli ve velkém podzimním lovení kešek pokračovat. Letošní výlet nebyl tak moc hard core jako ten loňský a přesto jsme našli 15 pokladů! Začali jsme u kostela v Bukovince a skončili jsme u Zapomenuté jeskyně v Račičích - Pístovicích. A protože nám ještě zbyl nějaký čas do odjezdu autobusu, zašli jsme se ohřát na teplý čajík do místní hospůdky.

Opět můžete mrknout, jak jsme šli rychle,jaké bylo převýšení a co jsme všechno ušli: Za sipkou 2.pdf (173,3 kB)

Soubor s příponou gpx, který lze importovat do různých programů s možností prohlídnou si trasu. Třeba Google Erath: Za sipkou 2.gpx (153,2 kB)

Fotky naleznete na Rajčeti: https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/2011_Keskobrani_vol._2/

Podzimní prázdniny 26. - 27. 10. 2011

26.10. nás Danka vzala na výlet do Lednice. Na výlet jsme šli z důvodu toho že se kvůli neúčasti nekonali podzimky v Mikulově. Sešli jsme se ve složení: Danka, já, Magda, Peťa, Filip, Vojta, Anička a Denis.

Viděli jsme Lednický zámek, Minaret , Napodobeninu římského akvaduktu a taky jsme se podívali do zámeckého skleníku. Odlovili jsme několik kešek a docela slušně jsme se prošli. Takový výlet se mi moc líbil a něco podobného bych si rád ještě zopakoval.

27. 10. dopoledne jsme na klubovně vyřezávali halloweenské dýně. Moc se nám povedly a někteří dokonce drželi poprvé v životě nůž v ruce! Po vynikajícím obědě jsem jeli do ZOO navštívit "naše" vlky a ostatní zvířátka. Také jsme našli jednu kešku.

Fotky zde: https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/2011_Podzimni_prazdniny/

 

Oranžová družinovka 27. - 28. 2. 2011

 

Víkendová akce Oranžové družinky na buňkách byla ve znamení her a vůbec věcí kolem nováčkovské zkoušky Setonova závodu a jiných věcí. Zůčastnili se: Marťa, Domča, Žaba a Martin. Marek a Gusťa na buňkách bohužel nepřespali. Trénovali jsme hod na cíl z pěti, sedmi a desetí metrů. Odhad vzdálenosti a balení batohu.  Spali jsme v čajovně. Sraz byl 27.2 v 9:00 na buňkách a konec 28.2 ve 13:00 tamtéž. Za akci byly taky bodíky, jenom škoda, že jsme nenachodili nějaký ten kilometr, aby bylo do tabulky.

Martn a Žaba se domluvili že nám řeknou že družinovka končí 28.2 v 6 hodin.

semozřejmně sme jim to nevěřili a pravda to taky nebyla. Nejvíc se mí líbilo trénování na Setonův závod. Taky bylo super malování neoficiálního družinkového tryčka. To pravé si necháme vytisknout.

Akce se moc vydařila, snad se něco podobného uskuteční i ve verzi pro celý oddíl.

Žabo díky! Fotky: https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/2011_-_Druzinovka%2C_Oranzova_druzinka%2C_26._-_27._2._2011/

 

                                                                                  Marťa Holub Oranžová družinka

 

Taneční podložky 12. 2. 2011

Dne 12.2. 2011 se uskutečnila soutěž Taneční podložky. Za Vlky se zůčastnili: Žaba, Niki, Mlok, Zdenál, Keř a Anička Mloková. Zápolení bylo velkolepé, jak je možno vidět na fotkách: https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/2011_-_Tanecni_podlozky_12._2./ Vlci se bohužel neumístili. Ale pokud se soutěž ještě zopakuje, určitě nám tato zkušenost pomůže příště zabodovat.

Martin Holub

 

Pololetky na běžkách bez běžek - Pohledec 3. - 6. 2. 2011

Na nádraží v Králově Poli jsme se sešli ve složení Adélka, Martin, Mlok a Danka. Gusťa se bohužel ztratil cestou na nádraží a tak za námi dojel jiným vlakem. Cesta do Nového Města na Moravě byla pohodová: baštili jsme svačinky a hráli na kytaru. V Novém Městě byla tma a plno sněhu. Počkali jsme
na Gusťu a společně se vydali asi 2 km pěšky do vedlejší vesničky Pohledec, kde jsme bydleli v místní škole. Tam jsme se vybalili, povečeřeli a zahráli si Sabotéra.
Po rozcvičce na zasněženém poli, ranní hygieně a snídani jsme se vydali prozkoumávat okolí, tentokrát ještě bez běžek. Došli jsme na Vávrovu skálu, kde jsme odlovili multikešku. Na poli jsme vytvořili galerii sněžných andělů a už bylo poledne, tak jsme se vrátili do školy na oběd. Po obědě za námi dojeli Honzin, Janča, Pavlík, Řýzek a Niki. Společně jsme vyjeli na běžkách do Studence. Večer dojel Peťa, hrály se deskovky a filcovalo se.

Přes noc bohužel roztál skoro všechen sníh, tak jsme šli na celodenní výlet jenom pěšky. Šli jsme do Maršovic, kde jsme si dali na Rychtě obídek a pokračovali jsme ke Skihotelu, kde zrovna probíhalo mistrovství světa juniorek v běžkování. Cestou jsme našli 2 kešky. Do školy jsme přišli úplně promočení od roztátého sněhu. Nezbývalo než se zahřát skákáním na tanečních podložkách.
A než jsme se nadáli, byla neděle. Nastalo velké balení a uklízení, protože po obědě už jsme vyráželi zpět do Brna. Ještě jsme si zahráli pár her, nasedli do auta a vyjeli. Cestou jsme poslouchali písničky z filmu Cesta z města :O)

Fotky: https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/2011_-_Pololetky/


 

Bazárek a deskovky 8. 1. 2011

V sobotu 8. ledna si přišlo na klubovnu poměrně hodně Vlků, ale i jiných dětí zahrát deskové hry. Také výměnný bazárek starého oblečení měl ohromný úspěch - nejen u našich holek, ale také u kluků - rádců. Však posuďte sami z fotografií :o)

Zbylé oblečení bylo darováno Charitě, takže jsme udělali i dobrý skutek! 

  

Vánoční besídka 16. 12. 2010

Již  tradiční Vlčí besídka se konala i v letošním roce. Vystupovaly tyto družinky: Oranžová, Modrá a Vlčí školka.  Vše se velmi vydařilo. Pohádka Oranžové družinky nás zavedla do česko-americké domácnosti ve které se hádají Santa a Ježíšek o právo v této rodině nadělovat. Nakonec vyhrál Ježíšek. Modrá družinka měla o zábavu postaráno. Všechny nás pobavily skvělými vtipy. Však posuďte sami: Co je to kamzík? zeptá se Péťa. Tatínek na to: Je to taková hloupá ryba. Péťa odpoví: Ale tady píšou, že kamzík skáče po skalách. Tatínek na to: Tak vidíš jak je to hloupá ryba! A nakonec Vlčí školka zazpívala písničku Když jde malý bobr spát. Všechna tři vystoupení se podařila. Besídce předcházela i vánoční dílna kterou připravila Danka. :O) Akce se moc vydařila. Foto naleznete na https://jan.jarka.sweb.cz/17ptovlci.htm

Martin Holub

 

 

 

 Mikulášská výprava na Zlobici  4. 12. 2010

Krásná jednodenní vycházka zasněženou krajinou u Kuřimi, okořeněná výborným čajíčkem a rukodělkama na farmě ve Zlobici a zakončená příchodem Mikuláše, čertů a anděla na Buňky...  Prostě krásný advent! :o) 

Stručná prezentace zde:

Zlobice 4. 12. 2010.pps (1,7 MB)


Foto zde:
https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/2010_Mikulasska_vyprava_na_Zlobici_-_4._12._2010/


 

Vlčí keškobraní 12. - 14. 11. 2010

Tato akce tzv. pro drsňáky byla skvělá! Sice náročná, ale velmi vydařená... Na Rajčeti najdete fotky od Žaby a od pana Holuba...
https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/2010_Vlci_keskobrani_-_13._11._2010/

A zde je podrobný report o naší trase:
Vlčí_keškobraní_trasa_+_výšky.jpg (275,3 kB)
Vlčí keškobraní.pdf (162,6 kB)

 

 

Podzimky na Chodsku - 27. - 21. 10. 2010

Využili jsme delšího volna a vyrazili jsme na Chodsko... Kromě toho, že jsme si ověřili odkud pochází vlček z našeho kroje, jsme taky zaznamenali jednu důležitou událost: další člen oddílu má přezdávku! Martínek je Ťaman... :o)  Foto zde, na Rajčeti:
vlci-brno.rajce.idnes.cz/2010_Podzimky_na_Chodsku/

 

 

Návštěva ZOO - září 2010

Adoptovali jsme Vlky arktické. Tak jsme se na ně byli podívat... :o) 

 

 

Zahajovací schůzka 9. 9. 2010

Letos se nás na zahajovací schůzce sešlo opravdu hodně, což je jen dobře. Doufám, že se u nás bude všem novým členům líbit. Více fotek naleznete na
 vlci-brno.rajce.idnes.cz/2010_Zahajovaci_schuzka/

 

 

Schůzka v Jungle parku - červen 2010

Na akci do lanového centra JUngle park v Pisárkách jsme se vydali se všemi Vlky včetně vlčí školky! Bylo to bezva a odnesli jsme si spoustu zážitků :O)

https://vlci-brno.rajce.idnes.cz/2010_Schuzka_v_jungle_parku/

 

 

 

Brigáda na klubovně

Během března a dubna se konaly 2 brigády na naší klubovně. Velký jarní úklid postihl vnitřek klubovny, ale i areál. Poděkování patří všem, kteří nám přišli pomoci - včetně některých rodičů. Takže ještě jednou: děkujeme! :O)

Fotky z brigády: vlci-brno.rajce.idnes.cz/2010_Brigada_na_bunkach/

Danka 

 

Setonův závod 24. 4. 2010

Letošní "Sítňák" se konal v Soběšicích u Jezírka a nesl se ve znamení Rychlých šípů. Z našeho oddílu se bohužel zúčastnili jen Niki, Marťa, Mlok a Zdenál, ale i přesto se můžeme pyšnit 4. místem v kategorii rádcové a 6. místem v kategorii nejmladších závodníků. Všem účastníkům děkujeme a gratulujeme! Doufáme, že příští rok za nás bude bojovat víc dětí!!! A díky patří i našim vedoucím, kteří nás podporovali na stanovišti finská stezka, kde jsme měli pro soutěžící nachystané lanové překážky. Dokonce jsme byli pochválení, že to u nás vypadá skoro jako v lanovém centru :O) Překvapilo nás, že po lanech lezly děti jako opičky a největší problém jim dělalo úplně obyčejné skákání přes švihadlo...

Více fotek naleznete na vlci-brno.rajce.idnes.cz/2010_Setonuv_zavod/

Danka

 

Velikonoční výprava v jeskyních

Velikonoce už jsou sice dávno za námi, ale přesto na ně v našem oddílu neustále vzpomínáme. Vypravili jsme se do Českého Krasu. Ubytovaní jsme byli ve škole v historické obci Tetín nedaleko Berouna. Zde jsme navštívili obecní muzeum a zříceninu středověkého hradu nad řekou Berounkou, kde jsme si večer opekli špekáčky. Za tmy byly zbytky hradu opravdu strašidelné... Také jsme se s místními speleology vydali prozkoumat jeskyně, které jsou jinak veřejnosti nepřístupné. Občas jsme se museli s čelovkou na hlavě plazit po břiše nebo se naopak soukat nahoru úzkým komínem. Pro děti to byl veliký zážitek. Ale podívat jsme se byli i v Koněpruských jeskyních, tentokrát už na oficiální turistické prohlídce. V Tetíně je sice plno zajímavostí, ale neméně jsme jich našli i v okolí: například hrady Karlštejn a Křivoklát, kde děti zaujalo zejména vězení s mučírnou. S průvodcem jsme šli i do podzemních štol v bývalých vápencových lomech Velká a Malá Amerika, kde podle pověstí řádí duch fašistického vojáka Hanse Hágena. Toho jsme sice nepotkali, ale zato jsme viděli několik krásných netopýrů. Kromě poznávání přírodních a historických zajímavostí jsme si zahráli i plno her. A protože byly Velikonoce, nechybělo ani barvení vajíček, pletení pomlázek, sázení řeřichy a mrskání... Letošní velikonoční prázdniny se opravdu velice vyvedly. 
Fotky naleznete na vlci-brno.rajce.idnes.cz/2010_Velikonoce_Beroun-Tetin/

Danka

  

21. 11. 2009 - Výprava oranžové družinky (Mariánské údolí – Hádek – Ochozská jeskyně – Muchova Bouda – Líšeň) 

Znovu jsme vyrazili se svou vedoucí Žabárnou na výlet do okolí Brna. Já a David jsme trénovali azimut v mokrém terénu. Téměř celou cestu jsme se také bavili slovním fotbalem. Protože byl v lese hon, nemohli jsme hrát některé hry. Zato nás myslivci nechali kouknout se do hlavně myslivecké pušky. Myslivci zrovna honili kance. Jsem rád, že nás Žaba chvíli vyhnala od počítače a televize. Moc se mi to líbilo!!

Marťa Holub, Oranžová družinka

Foto: vlci-brno.rajce.idnes.cz/2009_-_Druzinovka_21._11._Moravsky_kras/#DSC00093.JPG

 

 

28. 10. - 1. 11. 2009 - Podzimky v bunkrech s Vlky

Sraz na výlet do Orlických hor byl na hlavním nádraží v Brně. I když jsme doma vstávali z postele už v 5:45, tak se brzké vstávání vyplatilo. Asi v 6:30 jsme odjížděli vlakem směr Lichkov. Z vlakové stanice jsme šli k bunkrům asi 5 km. V bunkru KS-21 s krycím názvem „Na pupku“ nás uvítali majitelé. Když jsme se zde  zabydleli, šli jsme objevovat okolní terén. V tentýž den jsme ještě stihli jednu prohlídku podzemí, které spojovalo většinu bunkrů. Po prohlídce jsme vyrazili zpět do bunkru. Pak byla večeře (škoda že si už nevzpomínám, co to bylo.) Potom jsme hráli hry a pak honem spát . Druhý den po probuzení jsme si vyčistili zuby („vyzubali jsme se“) a honem na rozcvičku. Hráli jsme príma hry a uskutečnili spoustu výletů, např. do vojenského muzea. Jenom doufám, že vedoucí vymyslí další nové super výlety.
Akce se mi moc líbila!

Marťa Holub, Oranžová družinka

Foto: vlci-brno.rajce.idnes.cz/2009_-_Podzimky_28._10._-_1._11._-_bunkr_Na_Pupku_u_Lichkova/#DSC09983.JPG

 

Kontakt

11. PS Vlci

vlcibrno@seznam.cz

Klubovna: Kroftova 108, Brno 616 00

Adresa pro korespondenci a fakturaci: Blatného 7, Brno 616 00

725 059 296

Vyhledávání

www.pto.pionyr.cz - stránky Sdružení pionýrských tábornických oddílů

www.jihomoravsky.pionyr.cz - stránky Jihomoravské krajské organizace Pionýra

www.pionyr.cz - stránky ústředí Pionýra ČR

www.parawestern.eu - Jezdecká westernová škola

www.woodcraft.cz - Liga lesní moudrosti

www.topovo.cz - stránky Matýska, Xanty a Topa

www.jan.jarka.sweb.cz - Honzinovy stránky

www.flexa.cz - Šestkovo webování

www.lupinavlk.tripod.com - stránka chovatele vlka z Písku

www.podzemi.webpark.cz - brněnské podzemí

Fotografie použita dle Creative Commons James E. Petts  © 2009 - 11. Pionýrská skupina Vlci. Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode